Kontaktpersoner

Kontaktperson Tyskland
Eltako GmbH
 
Michael Länge

Head of Export

Eltako GmbH
Hofener Str. 54
D-70736 Fellbach

+49 711 94350000
+49 711 5183740
export@eltako.de



















Teknisk support och försäljning Sverige
 
Nord- och Mellan-Sverige: Patrick Savinainen

Lappland, Norrbotten, Västerbotten, Jämtland, Härjedalen, Ångermanland, Medelpad, Hälsingland, Dalarna, Värmland, Västmanland, Närke
+46 070 9596906
patrick@eltako.com

Öst-Sverige: Dan Koril
Östergötland, Småland, Öland, Gotland
+46 070 3201102
dan@eltako.com

Väst-Sverige: Glenn Johansson

Dalsland, Bohuslän, Västergötland
+46 073 5815692
glenn@eltako.com

Stockholm: Niklas Lundell
Gästrikland, Uppland, Södermanland
+46 070 4875003
niklas@eltako.com

Syd-Sverige: Magnus Ellemark
Halland, Blekinge, Skåne
+46 070 1702130
magnus@eltako.com




Försäljningsområde

Eltako nyheter

Senaste nytt

26. February 2019

Eltako is a promoter of the EnOcean Alliance

Close collaboration in further developing the EnOcean wireless standardSan Ramon, CA, USA – January 22, 2019 – The EnOcean Alliance...


26. February 2019

iRoom Premium docking stations for iPad

We are delighted to announce the joint venture between Eltako and iRoom GmbH, a company based in Salzburg. iRoom’s Apple-certified...


Eltako broschyrer

Eltako –
Produktkatalogen 2019

Systemet för fastighetsautomation
 

normal upplösning
hög upplösning

 

 

Eltako – Systemet för fastighetsautomation,
PowerPoint presentation


Din Eltako-partner på plats, 26.06.2018

Möt oss här

LEDIG TJÄNST: Techn. Sales Representative
(m/f) for Sweden (Stockholm area)

 

Easy Fairs, Umea
28. – 29.08.2019, Monter C04

 

Evenemangslista, 05.06.2019

 

Webinar

Återförsäljare: Eltako´s produkter är tillgängliga hos ...

Försäljningsområde

 

 

TREP

Nu finns Eltakos enheter i Trep kalkylprogram