Kontaktpersoner

Kontaktperson Tyskland
Eltako GmbH
 
Michael Länge

Head of Export

Eltako GmbH
Hofener Str. 54
D-70736 Fellbach

+49 711 94350000
+49 711 5183740
export@eltako.de



















Teknisk support och försäljning Sverige
 
Nord- och Mellan-Sverige: Patrick Savinainen

Lappland, Norrbotten, Västerbotten, Jämtland, Härjedalen, Ångermanland, Medelpad, Hälsingland, Dalarna, Värmland, Västmanland, Närke
+46 070 9596906
patrick@eltako.com

Öst-Sverige: Dan Koril
Östergötland, Småland, Öland, Gotland
+46 070 3201102
dan@eltako.com

Väst-Sverige: Glenn Johansson

Dalsland, Bohuslän, Västergötland
+46 073 5815692
glenn@eltako.com

Stockholm: Niklas Lundell
Gästrikland, Uppland, Södermanland
+46 070 4875003
niklas@eltako.com

Syd-Sverige: Magnus Ellemark
Halland, Blekinge, Skåne
+46 070 1702130
magnus@eltako.com




Försäljningsområde

ELTAKO NYHETER

MÅNADENS PRODUKT: BERÖRINGSFRITT -
FET55E - FNS55B - NFCS55 - FB55B

Läs mer!

 

VISSTE NI ATT?
Eltako har enkla, smidiga och mångsidiga tidreläer – MFZ12DDX och MFZ12DX

Läs mer!

 

ELTAKOS NYA DALI PRODUKTSERIE
Ljusstyrning för alla behov. Från LED, tunable white och RGB dimrar till styrenheter

Läs mer!

Eltako broschyrer

PRODUKT-
KATALOGEN

 

normal upplösning
hög upplösning

 

 

Eltako – Systemet för fastighetsautomation,
PowerPoint presentation


Din Eltako-partner på plats, 26.06.2018

Möt oss här

Evenemangslista, 16.09.2021

 

Återförsäljare: Eltako´s produkter är tillgängliga hos ...

 

Försäljningsområde

 

 

TREP

Nu finns Eltakos enheter i Trep kalkylprogram